Freddie Mercury - long live the king of rock!

Znalezione obrazy dla zapytania freddie mercury queen obrazki
Znalezione obrazy dla zapytania freddie mercury queen obrazki

Znalezione obrazy dla zapytania freddie mercury queen obrazki


Smutna rocznica - 24. listopada 1991 w wieku 45 lat w  Londynie zmarł po długiej i wyniszczjącej chorobie człowiek uznawany za  najlepszego wokalistę rockowego  i  lider grupy Queen -
                 
                                                             FREDDIE   MERCURY

Urodził się na Zanzibarze, na wyspie u wybrzeża Tanzanii (w Afryce), kiedy wyspa była jeszcze kolonią brytyjską. W wieku 5 zaczął uczęszczać do szkoły prowadzonej przez zakonnice, a później uczył  się w Indiach w dużej brytyjskiej szkole o surowej dyscyplinie. Ale, o dziwo, bardzo lubił swoje szkolne czasy. Gdy miał 17 lat wrócił na Zanzibar, ale tam wybuchła wojna domowa i rok później wyemigrował do Wielkiej Brytanii z rodzicami i siostrą. Tam uczył się i pracował, a owocem pracy w sklepie z używaną odzieżą była znajomość z Rogerem Taylorem, późniejszym perkusistą Queen.
Muzyka, sztuka i sport - to chyba jego główne zainteresowania, które przewijają się w jego życiu od najmłodszych lat.

Jego życie było krótkie i intensywne, ale dorobek sprawia, że pamięć o nim jest cały czas żywa.

We Are the Champions

We Will Rock You

It's a Kind of Magic

Love of My Life

Innuendo

Bohemian Rapsody

 Barcelona

Another One Bites the Dust

I Want to Break Free

Don't Stop me Now

Somebody to Love

Do tych utworów pewnie trzeba dorosnąć, ale mi się spodobały, gdy w telewizji (czarno-białej ;)) oglądałam transmisję koncertu Live Aid z Wembley 13.lipca 1985 r. jako młoda osoba (jeszce w szkole podstawowej!), który inny wokalista Bob Geldof zorganizował dla głodującej Afryki.
 Tyle lat upłynęło, a głód w Afryce jest i szczepionka na AIDS jeszcze nie jest dostępna dla wszystkich. Tak dużo Człowiek osiągnął, ale dużo problemów pozostaje nierozwiązanych.

Gdy w 1987 r. zaśpiewał z Montserrat Caballe na otwarcie Igrzysk Olimpijskich w Bracelonie, chyba na tyle związał się ze sportem, że wszyscy umiemy i lubimy zaśpiewać "We Are the Champions" na zakończenie imprezy sportowej, a "We Will Rock You" na meczu siatkówki.

Został obdarzony takim talentem, że zdołał wzbogacić cały świat. Można mieć mieszane uczucia na temat jego prywatnego życia, ale to, co stworzył we współpracy z innymi artystami i swoim zespołem zapisuje się w historii świata, ale i takich małych historiach osobistych.

Głos nie do podrobienia... i nie do zastąpienia

Komentarze