Living history lesson at Primary School in Małochwiej Duży - Nasza Żywa Lekcja Historii

Klasa 7 przygotowuje wydarzenie szkolne pod nazwą Żywa lekcja historii - wywiad ze świadkiem historii II Wojny Światowej z naszego środowiska. Z tą metodą zapoznałam się na seminarium HEureki Generator w Zwierzyńcu w listopadzie, spróbujemy sprawdzić, czy umiemy to zrobić.

Będzie to spotkanie z Panią Janiną Kaczor pochodzącą z Wicnetowa, prywatnie Babcią uczennicy Aleksandry Kaczor z 3 gimnazjum. Ola dużo wiedziała o historii życia swojej Babci, gdy tylko wspomniałam klasie 3 o naszym przedsięwzięciu i zapaliła się do niego, przekonała Babcię i rodzinę, że to ciekawa inicjatywa. Babcia się zgodziła i dzięki temu czeka nas wydarzenie w szkole - czyli nasza własna profesjonalna żywa lekcja historii. Szykujemy się mentalnie, ustalamy role, decydujemy kto za co odpowiada, żeby jak najlepiej wykorzystać nasz moment i czas, który Pani Janina zechciała nam poświęcić.

Osoby zainspirowane naszym przykładem i moim wsparciem pochodzącym z lektury broszur HEureki mogą samodzielnie prowadzić wywiady ze swoimi Babciami i Dziadkami lub sąsiadami, dowiedzcie się czegoś więcej o losach swoich przodków i okolicy, w podręcznikach tego nie znajdziecie. A czas gra na naszą niekorzyść. Wszystkie realizacje mogą się znaleźć w jakimś zakątku mojego bloga lub internetowej strony szkoły. Szczerze zachęcam.

Zdjęcia i relacja oraz film już w czwartek 13.12.2018

Komentarze